KAYIT    İLETİŞİM

İptal ve İade Şartları


TURUN KATILIMCI TARAFINDAN İPTALİ ve GERİ ÖDEME

A ) YURT İÇİ TURLARDA GERİ ÖDEME VE İPTAL  

Tur programında farklı bir uygulama belirtilmemiş ise, turun son başvuru tarihine kadar ya da daha erken şirketimize bildirilen yurt içi turların iptallerinde  

Son başvuru tarihinden sonra ve turun başlama tarihinden 15 gün öncesine yapılan iptallerde, yurt içi tur ücretinin uçuş giderleri hariç kısmının % 75’i geri ödenir  

Turun başlama tarihine 14 – 7 Gün kala yapılan iptallerde yurt içi tur ücretinin uçuş giderleri hariç kısmının % 50’si geri ödenir  

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda yurtiçi turlarda geri ödeme yapılmaz  

Her türlü tur iptal durumunda olduğu gibi, tur bedelinin uçuş ve diğer toplu ulaşım giderlerine ait kısmı ile ilgili geri ödemelerde, ilgili havayolu ve ulaştırma şirketinin kuralları uygulanır. 

Programlarımızda fiyatlandırmalar sırasında ön koşul olarak belirttiği en az katılımı sağlanamadığı takdirde turu iptal etme, geziyi tur lideri olmaksızın organize etme veya doğabilecek fiyat artışlarını doğrudan katılımcıya yansıtma ya da teklif etme hakkımız saklıdır. 

Tur programında bildirilen, güzergâh, ulaşım araçları ve konaklama merkezlerinde yolcuya haber vermek şartıyla tur başlama tarihinden önce değişiklik yapabilir.  

Tur başlamadan önce olmak kaydıyla, hizmet alınan diğer kişi ve kuruluşlardan kaynaklanan ve elde olmayan/beklenmedik gelişmeler sonucu oluşmuş değişiklikler meydana gelirse, ilgili fiyat farklarını katılımcılardan talep etme hakkı saklıdır.  

Programda ve fiyatlarda oluşabilecek beklenmedik değişikliklerin yazılı olarak bildirilmesi ve iyi niyet çerçevesinde katılımcılara konunun tüm detaylarıyla bilgi verilmesi şirketimizin sorumluluğu altındadır. Bu amaçla gazete ilanı ya da gönderilecek mektup, e posta ve faks mesajları ( teyidine bakılmaksızın ) geçerli bildirim olarak kabul edilecektir.  

Turun fiyatında, tur başlamadan önce herhangi bir nedenle artış meydana gelirse, katılımcı tura katılımdan vazgeçebilir. Bu durumun artışın kendisine yazılı olarak bildirilmesinden sonraki 2 iki iş günü içinde şirketimize yazılı olarak bildirilmesi durumunda turu iptal etme ve ödediği tur ücretini, ( uçuş ve tarifeli her türlü sefere ait ulaşım giderleri kısmını hariç ) geri alma hakkına sahiptir. Ulaşım giderleri bu hizmetin alındığı firmanın iptal ve geri ödeme kurallarına tabidir.  

Elde olmayan nedenlerle de olsa meydana gelen program değişikliklerini kabul etmeyen katılımcılarına başka programlarından birini önermek ve bunda öncelik sağlamakla yükümlüdür. Bu seçeneklerin yolcuya uygun gelmemesi halinde ya ücret iadesi yapılır ya da ödeme katılımcının rızası ile bir başka tur İçin saklanır.  

Maliyet artışı kaynaklı iptallerde, eğer ödeme kredi kartı ile yapılmışsa ve kredi kartına online olarak geri ödeme yapılamıyorsa, tur ücretinde ya da kaparoda, sadece bankaya tarafımızdan ödenilen komisyon giderleri miktarıyla sınırlı kalmak koşuluyla kesinti yapılır. Nakit elden ödemelerde kesinti yapılamaz. Havalelerde sadece geri havale ücretleri varsa bu miktarı kadar kesinti yapılabilir  

Kendisinden kaynaklanmayan nedenle ya da yetersiz başvuru nedeniyle, gezinin şirketimiz tarafından son başvuru tarihinden önce iptali durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 

B )TURUN BAŞLADIKTAN SONRA MEYDANA GELEBİLECEK İPTAL ve DEĞİŞİKLİKLER 

Şirketimiz sorumluluğundaki organizasyon hatalarından kaynaklanan maliyet artışlarını katılımcılarından talep edemez. Ancak bir başka firmadan alınan transfer, konaklama, uçuş gibi 3. şahıslardan temin edilen yan hizmetlerdeki sorumluluklar istisnadır.  

Tur sırasında meydana gelebilecek bütün olumsuz siyasi hareketler, terörizm, doğal afetler, teknik sorunlar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptaller ve gecikmelerden dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz. Bu gibi beklenmedik durumlarda, şirketimiz programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma ve turu her aşamada iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi nedenlerle oluşabilecek ek maliyetler katılımcılara aittir. 

C ) TURU KAÇIRMA, TERK ve MEMNUNİYETSİZLİK 

Katılımcının turun başlangıç yerini ve saatini öğrenmek ve belirtilen buluşma noktasında belirtilen tarih ve saatte hazır bulunmamakla yükümlüdür. Turu kaçırması durumunda sorumluluk katılımcınındır, oluşabilecek ek giderlerden katılımcının kendisi sorumludur.  

Katılımcının turun başlangıç yerinde belirtilen tarih ve saatte hazır bulunmaması ve turu kaçırması durumunda şirketimiz katılımcı adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden itibaren iptal etme hakkına sahiptir. Bu durum katılımcıya herhangi bir geri ödeme hakkı doğurmaz.  

Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini turun rehberine ve eğer varsa konakladığı tesise sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmeli ve yazılı belgenin bir kopyasına rehberin bilgisi olduğunu belirtir açıklama ve/veya imza almalıdır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış kabul edilir.  

Katılımcılar, tur programından, şikâyetçi oldukları halde yararlanmayı sürdürüyorsa, şikâyet konusu ile ilgili tazminat ve geri ödeme ilgili hak talep etme haklarından feragat etmiş sayılırlar.  

Memnuniyetsizlik kaynağı, tur sırasında bütün iyi niyetlere rağmen tarafımızdan giderilemiyorsa, tur lideri ya da rehberi tarafından tur fiyatına dâhil olmayan ve gezi esnasında sorun yaşayan katılımcıya verilen ek hizmetlerin ücretsiz ikramı ile de telafi yoluna gidebilir. Katılımcı, bu tür koşullu ikramların kabulü ile iade ve tazminat haklarından vazgeçmiş sayılacağını kabul etmiş sayılır.  

Katılımcıların hava muhalefeti, kişisel sağlık sorunları, tura adaptasyon güçlüğü, kişisel teknik donanım ve bilgi – beceri yetersizliği gibi sebeplerle kendi kararı ve rızası ile turu terk etmesinden, aynı sebeplerden tur lideri tarafından yapılan uyarılar sonucunda turu terk etmesinden kaynaklanan ek organizasyonlar ve hizmetlerden, bunların mali sonuçlarından şirketimiz sorumlu tutulamaz. 

5) GERİ ÖDEME ve İPTAL PRENSİPLERİ 

İptaller şirketimize yazılı olarak bildirilmeli ve beyanın elimize geçtiğine dair teyid alınmalıdır. Aksi takdirde katılımcı bu sözleşmede belirtilen haklardan yararlanamaz.  

Bu sözleşmede belirtilen geri ödeme oranları dışında kalan miktarlar, vazgeçme tazminatı olarak rezervasyon sahipleri tarafından şirketimize ödenir.  

Her türlü tur iptal durumunda, tur bedelinin uçuş ve diğer tarifeli seferlerle sağlanan ulaşım hizmetlerinin giderlerine ait kısmı ile ilgili geri ödemelerde, ilgili firmanın kuralları uygulanır.  

Geri ödemede eğer mümkünse, tercihen katılımcının ödeme için seçtiği yöntemin aynısı kullanılır ( Elden nakit ödeme, banka havalesi iade ya da kredi kartına geri ödeme ). Bu mümkün olamıyorsa oluşacak giderler katılımcı tarafından karşılanır.İLETİŞİM

info@bonjotur.com
0850 255 19 53
Kocatepe Mah. Recep Paşa Cad. No:12 Edes Apt. K:2 D:8
    Taksim Beyoğlu
7536
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.